Witaj miły gościuu!
 
Bardzo się cieszę że zagościłeś  u mnie, w mojej wirtualnej galerii. 
Chciałabym podzielić się z Tobą moją pasją twórczą. Tym jak odbieramy przeżywam świat przelewając to płótno, tkaninę unikatową i formy medalierskie a także ceramikę.
Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku na Wydziale Malarstwa.
Całe życie towarzyszy mi radość tworzenia, operowania barwami i kształtami.
Moje prace powstają i dojrzewają w długim okresie czasu, prace malarskie składają się z wielu warstw, nakładających się na siebie, przenikających wzajemnie - jak różne wątki w życiu...
 
 
 
Staram się w moich pracach pokazać wyczucie kompozycji - ja to nazywam "moim kręgosłupem".
 
Stosuję kontrasty - kolory ciepło-zimne, subtelności walorowe, różne płaszczyzny: małe i duże, także fakturę gładką i szorstką. Ważne są kropki i kreski (czyli drgania). Lubię tzw. nawarstwienie kolorystyczne. Ciągle szukam!
 
Pracuję przeważnie bardzo długo. Powinna być hierarchia ważności. Pauzy - ważne słowo, wprowadzam - jako uzupełnienie. Chcę pokazać współpracę różnych akcentów. Kolor ważny - powinien dźwięczeć - śpiewać. Wszystko to ma nam czule zagrać.
 
Marzy mi się, aby między mną a widzem wytworzył się nastrój milczącej przyjaźni. Chciałabym zobaczyć szczęśliwy dom, w którym wiszą moje prace. Mają zapraszać do środka i wzruszać.
 
Lubię takie obrazy, które uspokajają i dają nam interesującą, szlachetną ciszę, gdzie można pomyśleć. Dalej tą ciszą wzbogacać nasze otoczenie.
 
Gertruda Kuziemska-Wilczopolska
Wejherowo 2006
 
Kontakt:
kom. 609 349 680
dom. 58 662 25 38
 
----------------------------------------------
 
RADOŚĆ TWORZENIA
Warszawa 2013
 
'Bądź solą ziemi'
tech. miesz. akryl/olej 115x91 cm
 
'Romantyczność'
tech. miesz. akryl/olej 160x95 cm
 
'Czas obudzonej nadziei - czas wiosny'
tech. miesz. akryl/olej 115x91 cm
 
Twórcza chwila, przygoda kolorem - to uczucie spełnienia.
Malując jest uspokojona pocieszona i usatysfakcjonowana.
Jako artystka realizuje się od 45 lat.
Studia artystyczne odbyła na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Dyplom uzyskała w 1960 roku. Pracuje w różnych technikach plastycznych, takich jak: malarstwo, medalierstwo, tkanina unikatowa - gobelin, małe formy rzeźbiarskie, a także w rzadko spotykanej technice 0 malarstwa szkliwem na płytkach ceramicznych o dużych formatach. Wielokrotnie brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. Stany Zjednoczone, Szwecja, Finlandia, Włochy, Wielka Brytania). Lubi przekazywać praktyczne tajniki sztuk plastycznych.
 
Z okazji 100-lecia ZPAP, otrzymała w 2011 r. od Prezydenta Gdyni, nagrodę za całokształt pracy.
 
Marzy, by jej prace dawały człowiekowi optymistyczne wrażenia, były nadzieją, że nawet ze zła dotykającego w życiu rodzi się dobro, zaczerpnięte ze źródła wszelkiej miłości, a także by szarzyzna codzienności nie przysłoniła piękna.

Gości na stronie

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.